Adolf Osterider
Lot 191-024562/0005
Talbecken
Aquarell auf Papier
16.9 x 24.0 in (43.0 x 61.0 cm)
Lot 191-024562/0005
Talbecken
Aquarell auf Papier
€ 340
Auction: 8 days
Auction: May 27, 2024 03:21 PM
Auction number: 104852
datiert Adolf A. Osterider Jänner 79
1 other work by Adolf Osterider
15 days | Dorotheum
Adolf Osterider
091-121398/0000
Venedig
Holzschnitt
ab € 170